Masz już blog? Dodaj wpis po zalogowaniu.

Załóż swojego bloga

24.04.2012 19:51

Najlepszego Kelly! ; *

I teraz tak.. Ta notka całościowo poświęcona jest Kelly Clarkson. Zapraszam! ; *

* Życzenia na jej 30 -ste urodziny:

4 kwietnia 1982 roku w Fort Worth w Teksasie na świat przyszła Kelly Brianne Clarkson. Po 20 latach od tego wydarzenia rozpoczęła się jej błyskotliwa kariera, a dziś świętujemy Jej 30 urodziny! < 3Z tej okazji składam mojej wielkiej Idolce najserdeczniejsze życzenia, spełnienia zarówno na polu zawodowym jak i prywatnym. Żeby Jej płyty sprzedawały się jak świeże bułeczki, a hale koncertowe wypełnione były do ostatniego miejsca. Co ważniejsze jednak życzymy duuużo zdrowia, bo ono jest najważniejsze, całej masy miłości i szampańskiej zabawy dziś wieczór! ; )

Co najważniejsze jednak życzę Kelly ( a może głównie sobie? ) żeby zawsze była tak cudowną, ciepłą, skromną, zabawną osobą jaką była przez minione 30 lat. ; *

Najlepszego!

* Życie prywatne ( według Wikipedii )

Kelly Clarkson urodziła się w Fort Worth w stanie Teksas, a dorastała w małym mieście Burleson, Texas. Jest trzecim i najmłodszym dzieckiem Jeanne Rose i Stephena Michaela Clarksona. Ma starsze rodzeństwo, siostrę Alyssę i brata Jasona, z którymi nie utrzymywała zbyt dobrych kontaktów, ponieważ jej rodzice rozwiedli się gdy miała sześć lat i rodzeństwo zostało rozdzielone. Przed rozpoczęciem kariery pracowała m.in. w zoo, kinie, aptece jako pomocnik farmaceuty oraz jako kelnerka.

Ma osiem tatuaży: na karku – chiński znak oznaczający błogosławiony, na przegubie prawej ręki – krzyżyk, oraz w pobliżu kciuka – czterolistną kończynę, na przegubie lewej – serce, na podbrzuszu – kontur stanu Teksas, powyżej kostki prawej nogi – słonecznik, za prawym i za lewym uchem – płatek śniegu.

Kelly dotychczas spotykała się z wokalistą zespołu Graham Colton BandGrahamem Coltonem poznali się podczas jednej z tras koncertowych panny Clarkson " Breakaway Tour ", z Ryanem Key wokalistą i gitarzystą zespołu Yellowcard oraz z byłym członkiem Evanescence - Davidem Hodgesem, o którym Kelly nigdy publicznie nie mówiła i nie potwierdziła, iż byli parą. 

* Kariera ( według Wikipedii )

Karierę muzyczną rozpoczęła od zwycięstwa w amerykańskiej edycji Idola w 2002. W 2003 zajęła 2. miejsce w Światowym Idolu ( World Idol ). Od początku jest związana z wytwórnią RCA Records.

W kwietniu 2003 zadebiutowała albumem Thankful. Pierwszy singel pochodzący z niego, " A Moment Like This ", ( wydany jedynie w Ameryce ) dotarł do 1. miejsca najbardziej prestiżowego notowania amerykańskiego przemysłu muzycznego – Billboard HOT 100. Najbardziej znanym utworem z tego albumu jest jednakże piosenka Miss Independent, wydana również w Europie i Australii, gdzie stała się jedną z najpopularniejszych piosenek 2003 roku. Kelly Clarkson latem 2002 roku zwyciężyła w pierwszej edycji amerykańskiego " Idola " - " American Idol: The Search for a Superstar ". Jej pierwszy singiel " A Moment Like This"  ukazał się zaledwie dwa tygodnie po zakończeniu programu, a debiutancki album " Thankful " premierę miał wiosną 2003 roku. W listopadzie 2004, wydany zostaje 2. album artystki zatytułowany Breakaway. Płyta początkowo wydana jedynie w Ameryce Północnej, promowana była na tamtejszym rynku utworem o tym samym tytule, co album. Dodatkowo piosenka została wykorzystana do promocji filmu Pamiętnik Księżniczki II, co zapewniło jej spory sukces komercyjny. W większości państw Europejskich album wydany został dopiero w połowie 2005 roku. Jednakże album niesiony takimi przebojami jak " Since U Been Gone ", " Behind These Hazel Eyes " oraz " Because of You ", nie tylko uczynił z Clarkson jedną z największych gwiazd muzyki XXI w., ale także sam sprzedał się w nakładzie przekraczającym liczbę 11 milionów egzemplarzy. W samych Stanach Zjednoczonych pokrył się sześciokrotną platyną, co oznacza, że sprzedał się z nakładzie ponad 6 milionów egzemplarzy.

W czerwcu 2007, w atmosferze skandalu wydany zostaje długo - oczekiwany, trzeci album artystki, zatytułowany My December. Kelly jest autorką lub współautorką wszystkich tekstów na tej płycie. Proponowano jej 10 milionów dolarów za wyrzucenie z listy utworów pięciu piosenek, lecz odmówiła. Choć początkowo album sprzedawał się świetnie ( za sprzedaż niemal 400 tysięcy egzemplarzy zadebiutował na 1. miejscu globalnej listy sprzedaży ), to jednak szybko spadał z list sprzedaży. W efekcie można mówić o bardzo umiarkowanym sukcesie albumu. Do tej pory znalazł prawie 2 miliony nabywców.

24 października 2008 za pośrednictwem swojego oficjalnego bloga artystka poinformowała, że zakończyła nagrywanie swojego 4 studyjnego albumu pod tytułem All I Ever Wanted który ukazał się 10 marca 2009 roku. Oficjalnie wiadomo, że przy płycie Kelly współpracowała m.in. z Ryanem Tedderem ( wokalistą One Republic ) oraz producentem Howardem Bensonem. Singiel zwiastujący płytę " My Life Would Suck Without You " ukazał się 19 stycznia 2009. Utwór pobił rekord, tygodniowego awansu na liście Billboard Hot 100, awansując z pozycji #97 na #1, będąc tym samym drugą piosenką artystki, która zdobyła szczyt notowania ( pierwsze było "A Moment Like This" - awans z #52 na #1, w 2002 roku również był to rekord ).

Kelly Clarkson wygrała dwie statuetki Grammy w 2006 roku, pierwszą za najlepszą popową piosenkę " Since U Been Gone ", drugą za najlepszy popowy album Breakaway.

Jako aktorka zagrała m.in. rolę Crystal w Issues 101 ( 2002 ) oraz Kelly w Justin i Kelly ( 2003 ).

Do tej pory, jej 3 dotychczasowe albumy znalazły na świecie około 18 milionów nabywców, co czyni Kelly Clarkson najpopularniejszym Idolem w historii trwania tego programu.

* Iiii..ciekawostki o Kelly:

- Ma 161 cm wzrostu.

- Promowała napój Red Bull.

- Wystąpiła w reklamie Forda.

- Reklamowała kosmetyki Proactiv.

- Jest absolwentką z 2000 roku Burleson High School w Burleson, w Teksasie ( USA ).

- Kelly wspomaga wiele akcji i fundacji, które starają się zmieniać świat na lepszy.

- Kelly chciała zostać biologiem morskim, ale zmieniła zdanie, kiedy obejrzała " Szczęki ".

A Wy czego życzycie Kelly?

Czytaj więcej na blogu informacjeogwiazdach.

Zobacz także

O autorze drabina

avatar

[i] Witajcie! serce
Tak więc jak zawsze na początku warto się przedstawić - mam na imię Natalka.Za imieniem nie przepadam,aczkolwiek mogło trafić się gorzej.
Mieszkam w niewielkiej wsi.Bez skojarzeń z krowami, jakimś uprawami czy tym podobne.Nie mam z tym nic wspólnego i zapewne w przyszłości mi...

Blogi znajomych drabina